Ensted Sogn

Årets konfirmander i Ensted Kirke

Konfirmation i Ensted Kirke
Store Bededag, fredag d. 17. maj kl. 10.30
ved sognepræst Anne-Mette Damkjær Larsen

 Martin Tapdrup Andersen, Buen 274, 6200 Aabenraa
 Christine Jeanne Egtved, Sdr. Hostrup Bygade 47, 6200 Aabenraa
 Laura Annabell Søgård Fink, Lindbjerg 64, 6200 Aabenraa
 Emilie Danielsen Huess, Wais 24, 6200 Aabenraa
 Amanda Klietsch Jørgensen, Buen 51, 6200 Aabenraa
 Silja Gylling Kristiansen, Gamle Kongevej 23, 6200 Aabenraa
 Marcus Kristensen Magaard, Stubbæk Bygade 24 B, 6200 Aabenraa
 Amalie Frees Moldt, Wais 9, 6200 Aabenraa
 Signe Marie Nebel, Lundsbjerg Møllevej 120, 6200 Aabenraa
 Mille Justbjerg Bendix Nielsen, Sejsbjerg 28, 6200 Aabenraa
 Mark Laurup Petersen, Buen 278, 6200 Aabenraa
 Theresa Hanquist Prien, Lundsbjerg Møllevej 26, 6200 Aabenraa
 Frederikke Augusta Thomassen, Bybakken 9, 6200 Aabenraa
 Noah Louis Søgård Wellejus, Lindbjerg 64, 6200 Aabenraa

 

 

Konfirmation i Ensted Kirke
Søndag d. 19. maj kl. 10.30
ved sognepræst Anne-Mette Damkjær Larsen


Line Vaabengaard Andersen, Sdr. Hostrup Bygade 21, 6200 Aabenraa
Niels Sloth Brandt, Vingelhøjvej 12, 6200 Aabenraa
Viktoria Liebing Brunø, Vingelhøjvej 50, 6200 Aabenraa
Thilde Fink, Buen 62, 6200 Aabenraa
Max Grodt, Jagtvej 150, 6200 Aabenraa
Olivia Fenger Grondin, Sejsbjerg 7, 6200 Aabenraa
Sofie Bendorff Hansen, Vingelhøjvej 53, 6200 Aabenraa
Nanna Monfeldt Jensen, Buen 270, 6200 Aabenraa
Peter Bach Jensen, Lavgade 21, st. 6200 Aabenraa
Maja Johanne Jessen, Sejsbjerg 12, 6200 Aabenraa
Anne-Sofie Lund Jørgensen, Skolevej 3, 1 tv. 6200 Aabenraa
Christian Jørgensen, Uge Hedevej 2, 6360 Tinglev
Sofie Rosell Kähler, Buen 68, 6200 Aabenraa
Mille Bach Lassen, Buen 168, 6200 Aabenraa
Steffan Heise Paulsen, Buen 76, 6200 Aabenraa
William Marinus Dreyer Pedersen, Torp Bygade 28, 6200 Aabenraa
Frederikke Grau Petersen, Sejsbjerg 58, 6200 Aabenraa
Anne Johanning Senger, Sejsbjerg 10, 6200 Aabenraa
Mathilde Rieks Thiemer, Gamle Kirkevej 24, 6200 Aabenraa

 

 

 

 

 

 

Indskrivningsblanket konfirmation 2019

Kalender

BegivenhedDato

Gudstjeneste v. Sussi Nørregaard Kristensen

26. maj 09:00
10:00
26. maj 09:00 -
10:00

Kr. Himmelfart. Gudstjeneste v. Anne-Mette Damkjær Larsen

30. maj 10:30
11:30
30. maj 10:30 -
11:30

Gudstjeneste v. Anne-Mette Damkjær Larsen

2. jun 10:30
11:30
2. jun 10:30 -
11:30

Eftermiddagscafé i Kirkehuset

5. jun 14:00
15:00
5. jun 14:00 -
15:00

Pinsedag. Gudstjeneste v. Anne-Mette Damkjær Larsen

9. jun 10:30
11:30
9. jun 10:30 -
11:30

Dåbsgudstjeneste i Ensted Kirke v. Anne-Mette Damkjær Larsen

15. jun 09:30
10:30
15. jun 09:30 -
10:30
Alterbillede
Folkekirkens Logo S C Neg Lilla RGB XL 1
IMG 1658
kirkehus
kirke
konfi2